Skip to content
.:
Komuna e Gostivarit
Përurohet fabrika, kompania angleze njofton hapjen e një fabrike të dytë në Gostivar

Gostivar, me 19 Shtator – 2017Përurohet fabrika kompania angleze njofton hapjen e një fabrike të dytë në Gostivar 16

Sot në Gostivar u inaugurua hapja e fabrikës për prodhimin e materialeve biokompatibile të kompanisë ndërkombëtare "PRG Angli", ku morën pjesë kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Raymond Power, Kryetari i

Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta dhe Princi Michael i Kentit, kushëri i parë i Mbretëreshës së Anglisë dhe një nga njerëzit në listën e trashëgimtarëve të fronit të Britanisë së Madhe.

Kryeshefi ekzekutiv i “PRG Angli”, Raymond Power, falënderoi Kryetarin e Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta për mbështetjen për hapjen e fabrikës e cila deri tani ka punësuar 40 punonjës.

Devamını oku...
 
Fëmijë me raste sociale në Gostivar marrin çanta dhuratë

Gostivar, me 15 Shtator – 2017Fëmijë me raste sociale në Gostivar marrin çanta dhuratë

Komuna e Gostivarit, gjegjësisht Departamenti për Arsim, me rastin e fillimin e të vitit shkollor, edhe këtë vit pranoi donacionin prej 90 çantave nga Këmbimorja "ALPINA" me qëllim që t'u vihet në ndihmë prindërve me asistencë sociale.

Departamenti për Arsim në bashkëpunim me drejtorët e shkollave bëri shpërndarjen e tyre në shkollat fillore rurale, dedikuar nxënësve të cilët janë raste sociale.

Kryetari i Komunës z. Nevzat Bejta i shprehu mirënjohje sipërmarrësit Ulfet Idrizi, pronar i Këmbimores “ALPINA” për gjestin human.

Devamını oku...
 
Këshilli mbaron mandatin, Bejta takim falenderimi me këshilltarët komunalë

Gostivar, me 14 Shtator – 2017Këshilli mbaron mandatin Bejta takim falenderimi me këshilltarët komunalë  1

Kryetari i Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta ka pritur sot në zyrën e tij anëtarë të Këshillit të Komunës, për t'i falenderuar dhe për t'i informuar se, prej punës së përbashkët, programi në shërbim të
Gostivarit është zbatuar dhe tejkaluar.

Takimi u zhvillua sot, pas mbledhjes së fundit të Këshillit Komunal për mandatin që përmbyllet. Z. Bejta u shpreh mirënjohës.

"Falenderoj Kryetarin e Këshillit z. Nasir Musliu, por edhe secilin nga ju që ka punuar që Gostivari të jetë gjithmonë e më mirë. Brenda Këshillit mund të ketë pasur dhe përplasje politike, por kjo tregon demokraci të shëndetshme dhe na bën të përmirësohemi edhe më shumë për mandatin e ardhshëm. Prandaj i falënderoj edhe anëtarët e partive të tjera," tha Kryetari Bejta.

Devamını oku...
 
Këshilli miraton buxhet për Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit në Gostivar

Gostivar, me 14 Shtator – 2017Komuna do të përkrah financiarisht Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit që do të mbahet në Gostivar  6

Këshilli i Komunës së Gostivarit mbajti seancën e fundit për mandatin 2013 – 2017, në të cilën u miratuam shumë vendime të rëndësishme. Një nga ato ishte vendimi për ndarje të mjete financiare nga Buxheti i Komunës së Gostivarit për vitin 2017 për Qendrën për Kulturë në Gostivar.

Me këtë vendim janë siguruar 345 mijë denarë për organizimin e Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit “Othello”, që sivjet do të mbahet për herë të parë në organizim të Shoqatës Fishta, Qendrës për Kulturë dhe me mbështetje financiare të Komunës së Gostivarit dhe Ministrisë së Kulturës.

Në këtë festival që pritet të mbahet brenda vitit, do të marrin pjesë teatro nga Maqedonia, Shqipëria, Kosova dhe shtetet e tjera të rajonit, ndërsa festivali pritet të organizohet çdo vit në qytetin e Gostivarit.

Devamını oku...
 
Takim futbolli Komunë - Dutllëk, Bejta fton të rinjtë të përdorin terrenet sportive

Gostivar, me 9 Shtator – 2017Takim futbolli Komunë - Dutllëk Bejta fton të rinjtë të përdorin terrenet sportive 10

Në terrenin sportiv të Shkollës së Mjekësisë, u zhvillua një ndeshje futbolli mes punonjësve të Komunës së Gostivarit dhe lagjes Dutllëk. Në aktivitet ishte edhe kryetari i Komunës Nevzat Bejta.

Duke falënderuar pjesëmarrësit, Bejta tha se Komuna ka promovuar gjithmonë vlerat pozitive të sportit dhe aktiviteteve të të rinjve.

"Këtë ndeshje po e zhvillojmë në terrenin sportiv të shkollës së mjekësisë. Me kënaqësi kujtoj të rinjtë dhe qytetarët që si ky terren sportiv, të cilin e inauguruam së bashku vitin e kaluar, ka disa në qytet e në fshatra. Të rinjtë dhe të jetuarit shëndetshëm janë të rëndësishëm," tha z. Bejta.

Devamını oku...
 
U përurua rrugica e gjashtë e rregulluar në lagjen Mllaki, banorët shprehin mirënjohje për Kryetarin Bejta

Gostivar, me 12 Shtator - 2017U përurua rrugica e gjashtë e rregulluar në lagjen Mllaki banorët shprehin mirënjohje për Kryetarin Bejta  10

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta bashkë me banorët e lagjes Mllaki në Gostivar, inauguruan një nga rrugicat e kësaj lagje të rregulluar me pllaka bekatoni.
Lagja Mllaki, tha Kryetari Bejta, llogaritet si një nga lagjet periferike më të rëndësishme të qytetit.
“Në katër vitet e kaluara realizuam shumë projekte në këtë lagje dhe sot promovojmë rrugicën e gjashtë të shtruar me pllaka bekatoni.

“Në vitin 2015 rregulluam pesë rrugica të lagjes. Ndërtuam kanalizimin atmosferik në një pjesë të lagjes, ndriçimin publik, ndërtimin e trotuareve dhe në bashkëpunim me Ndërmarrjen Publike Rrugët e Maqedonisë u asfaltua rruga kryesore që kalon nga kjo lagje. Për lagjen Mllaki kemi paraparë edhe shumë projekte të tjera, dhe besoj që në vitet në vazhdim do t’i realizojmë të gjitha. Banorët e lagjes Mllaki meritojnë të jetojnë në kushte bashkëkohore”, tha Kryetari Bejta.
Banorët e lagjes u shprehen mirënjohës për fjalën e mbajtur nga i pari i komunës së Gostivarit.

Devamını oku...
 
Bejta rinovon krejtësisht rrugën e lagjes Xhamixhid të Gostivarit

Gostivar, me 5 Shtator - 2017Bejta rinovon krejtësisht rrugën e lagjes Xhamixhid të Gostivarit 7

Sot janë inspektuar punimet në rrugën kryesore të lagjes Xhamixhid në Gostivar, ku po kryet trasimi, nivelizimi, tamponimi dhe asfaltimi i plotë i saj. Me grupin e Komunës ishte dhe kryetari i Komunës së Goativarit z. Nevzat Bejta.

Z. Bejta falenderoi punëtorët për përkushtimin në punën e tyre dhe bisedoi për punimet edhe me banorët e lagjes.

"Rruga juaj kryesore që ju lidh me urën dhe rrugën e re te qytetit, jo vetëm që po rregullohet, por po ndërtojmë gjithashtu kanalizim nëntokësor për ujërat atmosferike, do të vendosim trotuare në të dyja anët e rrugës, si dhe rinovohet ndriçimi publik," tha z. Bejta.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 152

eRegulations

eRegulations

e-Vergi

e-vergi-online

Maps

maps-small

Güncellik

h-n-b-7

multiculturalism

ihaleler

 npkomunaleclink-t

Engellilere Müracat

Bejtyl Lushi, Visar Rustemi, Bekim Neziri
042 218 167
Engelli vatandaşların iletişim kurabileceği kişiler

Elaborat ekologjik

Studimi për vlerësimin e ndikimit ndaj mjedisin jetësor të projektit për sistemin e gazsjellësit Nacional në Maqedoni, krahu Shkup-Gostivar-Kërçovë
 

Statistika

Üyeler : 3
İçerik : 1085
İçerik Tıklama Görünümü : 2344789