Skip to content
.:
Komuna e Gostivarit
Kryetari Nevzat Bejta takoi përfaqësuesit e GIZ-it gjerman

bejta_giz_25_04_2013  (4).jpg

Gostivar, 25 Prill 2013
 
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta u takua me përfaqësuesin e deritashëm të organizatës gjermane për Zhvillim Ekonomik Rajonal GIZ, Jens Adler dhe pasardhësin e tij Reinhold Bauler, si dhe me koordinatorin rajonal të GIZ-it, Hamsi Behluli. 
 
 
Lexo më shumë...
 
Aksion për zgjidhjen e kaosit në tarfikun rrugor

aksion_komunikacion_24_04_2013 (3).jpg

Gostivar, 24 Prill 2013 
 
Departamenti për komunikacion dhe rrugë i Komunës së Gostivarit, në bashkëpunim me Sektorin për komunikacion të Ministrisë së Punëve të Brendshme në Gostivar, ka filluar aksionin për zgjidhjen e kaosit në trafikun rrugor me bartjen e veturave të cilat parkohen në vende të cilat nuk janë të parapara për parkim. Nga Komuna e Gostivarit thonë se me këtë aksion do të lehtësohet qarkullimi në pjesët kryesore të qytetit. 
Lexo më shumë...
 
Në Gostivar do të vendosen llamba kursyese, priten automjete për mirëmbajtjen e higjienës

bejta_bogov_23_04_2013_1.jpg

Gostivar, 23 Prill 2013 
 
Kryetari i Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta dhe përgjegjësi i Zyrës së projekteve, Pajtim Saiti realizuan takim pune me përfaqësuesit e Bankës Botërore të udhëhequr nga drejtoresha e (MSIP) Malgorzata Markieviç Bogov. 
Lexo më shumë...
 
Kryetari Nevzat Bejta priti një delegacion të lartë të BFI-së

bejta_rexhepi_fetahu_22_04_2013_16_-_copy.jpg

Gostivar, 22 Prill 2013
 
Një delegacion i lartë i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni i udhëhequr nga Reis Ulemaja h. Sulejman ef. Rexhepi, Sekretari i BFI-së, Afrim Aliu, muftiu i Gostivarit Shaqir ef. Fetahu, muftiu i Shkupit, Ibrahim Shabani, qëndruan për vizitë në Komunën e Gostivarit ku u pritën nga kryetari i komunës, Nevzat Bejta. 
Lexo më shumë...
 
Grupi i tifozëve “Kastriotët” urojnë kryetarin Nevzat Bejta për zgjedhjen në krye të komun
nevzat_bejta__kastriotet__19_04_2013_1.jpg
Gostivar, 19 Prill 2013
 
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta priti në takim përfaqësuesit e Grupit të tifozëve “Kastritotët” nga Gostivari. 
 
Anëtaret e grupit “Kastriotët”, uruan kryetarin Nevzat Bejta për fitoren në zgjedhjet lokale dhe marrjen e postit kryetar i Komunës së Gostivarit. “Kastriotët”, kryetarit Bejta i dhuruan një fanellë të grupit, ndërkaq kryetari Nevzat Bejta, falënderoi “Kastriotët” dhe tha se ky klub duhet të jetë në mbështetje të klubeve sportive të Gostivarit.  
Lexo më shumë...
 
Nevzat Bejta: Ju falënderoj për uratat për zgjedhjen time në postin e kryetarit të komunës

nevzat_bejta.jpg

Gostivar, 20 Prill

Të nderuar qytetarë të komunës së Gostivarit,
 
Në emrin tim personal, në emër të këshilltarëve të rinj komunalë dhe ekipit të ri udhëheqës së Komunës së Gostivarit, edhe publikisht ju falënderoj nga zemra të gjithë juve të cilët për një javë me radhë, erdhët  për të më uruar zgjedhjen time në postin e kryetarit të komunës së Gostivarit.
Lexo më shumë...
 
Kryetari Nevzat Bejta: Ish kryetari s’ka legjitimitet, vendin e ka në histori

press_nevzat_bejta_18_04_2013_1.jpg

Gostivar, 18 Prill 2013

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta në konferencën për gazetar tha se në të ardhmen nuk do të merret me ish kryetarin dhe me RDK-në, sepse ai nuk ka legjitimitet, kurse RDK-ja është humbëse e zgjedhjeve në nivel lokal dhe kombëtar.
Lexo më shumë...
 
<< Fillim < Mëparshme 151 152 Vijuesi > Fundi >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

e-Leje Ndërtimi

elejesq

eRegullativa

eRegullativa

e-Tatime

e-tatime-online

Maps

maps-small

Aktuale

h-n-b-7

multiculturalism

furnizime-publike

 npkomunaleclink-t

Për qytetarët me pengesa

Bejtyl Lushi, Visar Rustemi, Bekim Neziri
042 218 167
Persona për komunikim me qytetarët te cilët kanë ndonjë shkallë pengese me qëllim të ofrimit të ndihmës

Elaborat ekologjik

Studimi për vlerësimin e ndikimit ndaj mjedisin jetësor të projektit për sistemin e gazsjellësit Nacional në Maqedoni, krahu Shkup-Gostivar-Kërçovë
 

Statistika

Members : 3
Përmbajtje : 1085
Content View Hits : 2343671