Skip to content
.:
Komuna e Gostivarit
Bejta: Shumë shpejtë do vihet në funksion salla Sportive në shkollën "Ismail Qemali"

19_05_2013_ismail_qemali_(3).JPG

Gostivar, 19 Maj 2013
 
Janë duke vazhduar vizitat e kryetarit të Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta me bashkëpunëtorët e tij nëpër shkollat e qytetit. 
 
Takimin e radhës kryetari Bejta e realizoi në Shkollën Fillore “Ismail Qemali”, ku me shefin e kabinetit Bashkim Hasani dhe me Përgjegjësin e Arsimit, Qeramedin Selimi, takuan drejtorin Bejtulla Zaimi, zëvendës drejtorin Afrim Neziri, arsimtarët dhe arsimtaret e shkollës. 
 
Lexo më shumë...
 
Bejta: Ish udhëheqja komunale ka dëmtuar qytetarët në procesin e legalizimit të objekteve

18_05_2013_press_bejta_5.jpg

Gostivar, 18 Maj 2013
 
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta bashkë me të punësuarit në Sektorin e Urbanizimit, mbajtën konferencë për mjetet e informimit, në lidhje moszbatimin e duhur dhe në kohë të Ligjit për legalizimin e objekteve pa leje nga ish udhëheqësia e mëparshme e komunës.
 
Lexo më shumë...
 
Kryetari Bejta takon kryetaren Arifi, premtohet zgjidhje për gjendjen në deponinë "Rusino"

17_05_2013_bejta_arifi_(5).JPG

Gostivar, 17 Maj 2013
 
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta priti në një takim kryetaren e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi. Gjendja e komunave, problemet e trashëguara dhe problemet e përbashkëta të të dyja komunave, u biseduan në takimin midis kryetarëve Bejta dhe Arifi. 
 
Një nga temat që i është kushtuar rëndësi në këtë takim ka qenë problemi me deponinë e përkohshme Rusino dhe mbeturinat. 
Lexo më shumë...
 
Kryetari Nevzat Bejta i ndan mirënjohje Ismet Fetait, sekretarit të parë të Komunës

17_05_2013_bejta_fetai_(6).JPG

Gostivar, 17 Maj 2013
 
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta qëndroi në shtëpinë e Ismet Fetait, ish sekretar i Komunës së Gostivarit dhe ish sekretar i Ndërmarrjes Publike “Gostivar”. Kryetari Bejta i ndau mirënjohje Ismet Fetait, për kontributin intelektual dhe profesionalizmin dedikuar qytetit të Gostivarit dhe një pllakate me simbolin e “Kullës së Sahatit”.
 
Lexo më shumë...
 
Nevzat Bejta: Të RDK-së janë të njohur si mashtrues, nuk është larguar asnjë i punësuar
16_05_2013_press_bejta_(4).jpg
Gostivar, 16 Maj 2013
 
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta në konferencën e mbajtur për shtyp, përgënjeshtroi Deputetët e RDK-së,  Këshilltarët komunal të kësaj partie, ish drejtorët e shkollave dhe personat e tjerë, për gjoja revanshizëm politik.
Lexo më shumë...
 
Kryetari Bejta nis vizitat nëpër shkolla, premton përmirësimin e gjendjes në arsim

16_05_2013_vizite_shkollat_(3).jpg

Gostivar, 16 Maj 2013
 
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta bashkë me Shefin e Kabinetit, Bashkim Hasani, përgjegjësin e arsimit në komunë, Qeramedin Selimi i filloi vizitat nëpër shkollat e Gostivarit. Vizitën e parë, kryetari Bejta me bashkëpunëtoret e tij e realizoi në Shkollën e Mesme Komunle “Gostivar”, ku zhvillo një takim të përbashkët me drejtorin Xhezi Kamberi, përgjegjësin e paraleleve të mjekësisë, Agron Alili dhe me profesorët e kësaj shkolle.   
 
Lexo më shumë...
 
Aksion humanitar për grumbullimin e mjeteve për bursa për nxënësit

aksion_humanitar, 16.05 (11).jpg

Gostivar, 16 Maj 2013
 
Në organizim të Fondacionit “Shafak”, në qendër të qytetit në Gostivar u mbajt aksion disa ditor humanitar. Qëllimi i këtij aksioni (Kermesi), ishte që të ndihmohen nxënësit. 
 
Nikoqiret punonin pa ndërprerë për të përgatitur ushqime të ndryshme dhe çejz, për ti shitur dhe të ardhurat nga shitjet të përdoren për bursë financiare për nxënësit.
 
Lexo më shumë...
 
<< Fillim < Mëparshme 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Vijuesi > Fundi >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

e-Leje Ndërtimi

elejesq

eRegullativa

eRegullativa

e-Tatime

e-tatime-online

Maps

maps-small

Aktuale

h-n-b-7

multiculturalism

furnizime-publike

 npkomunaleclink-t

Për qytetarët me pengesa

Bejtyl Lushi, Visar Rustemi, Bekim Neziri
042 218 167
Persona për komunikim me qytetarët te cilët kanë ndonjë shkallë pengese me qëllim të ofrimit të ndihmës

Elaborat ekologjik

Studimi për vlerësimin e ndikimit ndaj mjedisin jetësor të projektit për sistemin e gazsjellësit Nacional në Maqedoni, krahu Shkup-Gostivar-Kërçovë
 

Statistika

Members : 3
Përmbajtje : 1095
Content View Hits : 2522760